Vany, vaničky

Nabízíme produkty následujících výrobců:

Jak vybrat vanu
Než začneme vanu vybírat, měli bychom si ujasnit, jaké parametry by měla mít vzhledem k našim požadavkům. Nabídka je opravdu široká, vybírat můžeme z rohových, podélných, oválných, kulatých či hranatých van, k mání jsou dokonce i vany pro dva. Záleží pouze na velikosti koupelny a našich finančních možnostech. Pokud jde o materiál, nejrozšířenější jsou dnes ocelové vany s kvalitním smaltovaným povrchem a vany z akrylátových polymerů. Pokud jde o barvu, na výběr jsou kromě bílé nejrůznější odstíny, včetně nerez, zlata či stříbra. A nesplnitelným přáním není ani vana ručně malovaná či s přetiskem různých obrazových předloh.

Ocelové vany
Ocelové vany nahradily dříve běžné vany litinové, a to především kvůli nižší váze. Dnes se k jejich výrobě používá ocelového plechu nebo ocelových plátů. Vyjdou nás sice většinou levněji, než vany akrylátové, mají však nižší životnost, neboť smaltovaný povrch se snadno poškrábe či otluče, a jejich izolační vlastnosti jsou také horší, než u akrylátu.

Akrylátové vany
Akrylát, tvrdý a současně pružný termoplast, se na trhu objevil zhruba před třiceti lety a jeho největší předností je lehkost a snadná tvarovatelnost. Dá se také velmi dobře lisovat, snáze než ocelový plech. Jeho možnou nevýhodou je křehkost, při výrobě van je proto zpevněn dřevotřískovou deskou a vyztužen skelným vláknem a polystyrenovou pryskyřicí. Při výběru vany je ale třeba mít na paměti, že akrylátových materiálů je celá řada a kvalita výrobku je dána složením konkrétního materiálu i způsobem výroby.  Vynikají dokonalým, téměř neporézním povrchem, jsou proto hygieničtější, velmi příjemné na dotek a také drží déle teplotu vody. Materiál umožňuje širokou variabilitu tvarů i velikostí. Dražší modely mají tloušťku stěny až 8 mm.

Sanitární program pro handicapované.
Inzeráty na pracovní místa.
Využijte výhodných akcí, ušetřete na slevách!
Kontakty na naše zaměstnance.

Tel: 577 001 049, All right reserved © 2012 Artex